Başkanın 100. yıl Mesajı

Değerli Çalışma Arkadaşlarım,

Cumhuriyetimizin 100. yılına ulaşmanın gururunu ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Gelecek nesillere daha iyi bir Türkiye bırakma sorumluluğuyla çalışan siz kıymetli çalışma arkadaşlarımla bu büyük sevinci paylaşıyoruz.

Türkiye, kuruluşundan bu yana büyük bir değişim ve dönüşüm sürecinden geçti. İzmir İktisat Kongresi’yle başlayan ekonomik bağımsızlık mücadelemiz, Cumhuriyetimizin temel taşlarından biri oldu. Bugün, dünya ekonomisinin önemli bir parçası olarak, kalkınmış ve büyümüş bir Türkiye’nin gururunu taşıyoruz. Elbette bu başarılar kolay kazanılmıyor. Cumhuriyetimizin 100. yılında önümüzde zorluklar kadar büyük hedeflerimiz var.

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu olarak, finansal istikrarın ve güvencenin önemini her zaman vurguluyoruz. Türkiye ekonomisini daha da güçlendirmek ve büyütmek için finans sektörümüzün sürdürülebilir bir şekilde büyümesini sağlamak daimî görevimiz.

Bilgiye, inovasyona, girişimciliğe ve eğitime yatırım yaparak önümüzdeki asrın “Türkiye Yüzyılı” olması için büyük bir özveriyle çalışmayı sürdüreceğiz. Sizlerin dünyada örnek olarak gösterilen ve akademik çalışmalara da konu olan başarılarınıza ve emeklerinize teşekkürlerimi sunuyorum.

Cumhuriyetimizin 100. yılını coşkuyla kutluyor; bu vesileyle, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün kahramanlarımızı rahmet ve şükranla anıyoruz.
Geleceğe olan inancımızla, aynı azim ve kararlılıkla yolumuza devam edeceğiz.

Nice 100 yıllara!

Fatin Rüştü KARAKAŞ
BAŞKAN