GÜLAL:"Çocuklar Bizim Geleceğimiz"

TMSF’den Eğitime 20 Milyon Liralık Destek


Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, uzaktan eğitim sürecinde öğrencilerin cihaz gereksinimlerinin karşılanması için başlatılan destek kampanyalarına bugüne kadarki en büyük kurumsal desteği açıklayarak 20 milyon liralık bütçe sunacaklarını ilan eden Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Başkanı Muhiddin Gülal ile birlikte Giresun’daydı. Bakan Selçuk ve Başkan Gülal, dağıtımlar kapsamında tablet bilgisayarların okul yönetimine teslimatının yapıldığı Ülper Şehit Ümit Kılıç Yatılı Bölge Okulu’ndaki öğrencilerle buluştu.

Ziyaretin ardından TMSF Başkanı Gülal ile birlikte kameralar karşısına geçen Bakan Selçuk, yüz yüze eğitime aşamalı geçişle eş zamanlı olarak devam eden uzaktan eğitim çalışmalarındaki son durumu değerlendirdi. Yaz aylarındaki altyapı yatırımlarıyla birlikte Eğitim Bilişim Ağı (EBA)’nın kullanım oranlarının rekor seviyelere yükseldiğine dikkat çeken Bakan Selçuk, kullanım miktarı ve internet trafiği kriterlerine göre, eğitim alanındaki tüm siteler arasında dünyada birinci sıraya yükseldiğini ifade etti.

Kampanyalarının başladığı günden bu yana en büyük kurumsal desteği açıklayarak 20 milyon liralık bütçe sunacaklarını ilan eden Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Başkanı Muhiddin Gülal ve sürece emek veren TMSF ailesine ve bu süreçte öğrenciler için desteklerini sunan tüm kişi, kurum, kuruluş ve sivil inisiyatiflere teşekkür eden Bakan Selçuk, “Türkiye’nin finansal gücüyle eğitimde geleceğin inşasında verilen bu önemli desteğin gelecekteki yeni iş birliği alanlarının başlangıcı olmasını diliyorum” dedi.

Törende konuşma yapan TMSF Başkanı Muhiddin Gülal “en mutlu olduğumuz kampanya” dedi. Gülal sözlerini şöyle sürdürdü “Ülkemiz olağanüstü süreçten geçiyor. Bu süreçte özellikle öğrencilerimiz okullarından uzak kaldılar. Biz istedik ki okullarından uzak kaldılar ama eğitimlerinden uzak kalmasınlar. Her bir öğrencimizin dahi eğitimine ulaşamaması bizi rahatsız eder felsefesindeyiz. Bu manada çocuklarımızın eğitimine erişimini sağlamak maksadıyla Milli Eğitim Bakanlığı ile TMSF kayyumla yönetilen şirketlerin bilanço imkanları ölçüsünde 20 milyon TL ilk bir katkı sağladık.Bu sebeple bugün buradayız. Ben Sayın Bakanıma bizleri burada ağırladığı için davet ettiği için sonsuz teşekkür ediyorum. TMSF olarak birçok sosyal işe destek sağladık, proje ürettik ama İnanın içinde olmaktan, katkı sağlamaktan en mutlu olduğumuz projemiz buydu. Çünkü çocuklar bizim geleceğimiz ve onlar ülkemizin geleceği hepimizin geleceğidir. Eğitimlerinden uzak kalmasınlar istiyoruz.İnşallah en kısa zamanda da okullarına kavuşsunlar temennisindeyiz.Böylelikle hepinizi saygı ve muhabbetle selamlıyorum. Hayırlı olsun inşallah.”