Yücel Arzen Ayasofya Konseri

NECİP FAZIL ŞİİRLERİ İLE TÜRKLERİN ANADOLU’YU YURT EDİNMELERİ

 

TMSF Başkanı Muhiddin Gülal’ın ev sahipliğinde düzenlenen İstikbal Mobilya’nın sponsorluğunda Yücel Arzen besteleri ile “Necip Fazıl Şiirleri Türklerin Anadolu’yu yurt edinmeleri”  muhteşem konseri izleyicileri büyüledi

Beyoğlu Talimhane Sahne'de izleyiciyle buluşan konser; İstikbal, Erciyes Anadolu Holding ve Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) iş birliğinde düzenlendi.

Arzen, çocukluğundan beri kendisine hep "insan ne olmak ister" diye sorduğunu anlatarak, "Necip Fazıl o sorunun cevabını bana çok güzel verdi. Bir şarkı olmak. Sonunda bir şarkı olmak istediğimi Necip Fazıl'dan öğrendim. " dedi.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında alınan önlemlerle gerçekleştirilen konserde Arzen, Kısakürek'in "Canım İstanbul", "Kaldırımlar", "Şarkımız Bizim", "Mansur", "Utansın" ve "Sakarya Türküsü" gibi önemli eserlerinin yanı sıra Abdurrahim Karakoç'un "İncitme" ile Arif Nihat Asya'nın "Bir Bayrak Rüzgar Bekliyor" şiirlerine yaptığı besteleri de seslendirdi.

Arzen bir saat süren konserde ayrıca yeni şarkısı "Ayasofya"yı da dinleyicilerin beğenisine sundu. Konser sonunda üstat Necip Fazıl ve Yücel Arzen dakikalarca ayakta alkışlandı.

Konser sonunda TMSF Başkanı Muhiddin Gülal Sanatçı Arzen’e çiçek takdim ederek, “ Olağan üstü bir müzik ziyafetine şahit olduk. Değerli üstadıma ve  ekibine tüm TMSF ailesi adına sonsuz teşekkür ediyorum.

Üstadımız Necip Fazıl Kısakürek’in Ayasofya sözlerini bestelemiş.  Arkadaşlarımız klibi getirdi. Şaheser var karşımızda. Dünyanın birçok yerinden sanatçılar seslendirmiş. Ve Ayasofya.  Cami açılmadan kamuoyuyla paylaşalım istedik. Cumhurbaşkanımıza arz ettik. Çok beğendi. Böylesi güzel eseri kamuoyu ile paylaşarak olağanüstü bir esere imza atmış olduk. TMSF olarak sanatsal işlere ağırlık veriyoruz. Bu eserleri gelecek nesillere aktarmaktan büyük gurur duyuyoruz” dedi.

Muhteşem konsere,  Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, İstikbal Mobilya bayileri, TMSF Başkan yardımcıları, çalışanları ve vatandaşlar katıldı.