TMSF 22 YILLIK SORUNU ÇÖZÜYOR

                                                                                                               18.12.2019

TMSF 22 YILLIK SORUNU ÇÖZÜYOR


             TMSF, Isparta’nın 22 yıllık geçmişine damga vuran ve şehrin ortasında kalan Isparta Ticaret ve Kültür Merkezi için önemli bir adım attı. TMSF ile Isparta Belediyesi arasında merkezin  bitirilmesi ve halkın hizmetine sunulması için protokol imzaladı.İmza törenine Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Başkanı Muhiddin Gülal ve diğer TMSF yetkilileri, Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Tutar, Isparta Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Ahmet Tural, ve çok sayıda vatandaş katıldı.

     Törende konuşma yapan  Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Başkanı Muhiddin Gülal “Daha önce hiç gelmediğim Isparta’ya benim bu ikinci gelişim. Muhtemelen bundan sonra da sık sık geleceğim. Ben 3 yıl önce TMSF Başkanı oldum ve o günden bu güne Isparta Ticaret ve Kültür Merkezi konusu bizim gündemimizde. Tabiki şehrin ortasında kalmış olan bu hantal yapının tamamlanması gerekmektedir. Bizi, TMSF olarak heyecanlandıran ve umutlandıran sayın Şükrü Başkanın kararlı duruşu oldu. Kendisi böyle kararlı durumu olması burayı yine sürüncemede kalırdı. Kendisinin ortaya koyduğu bu iradesinden dolayı kutluyorum.”

“İNŞAATA OCAK AYINDA BAŞLAYACAĞIZ”

         Başkan Gülal konuşmasını şöyle sürdürdü: “ TMSF olarak Isparta Belediyesi ile bir protokol imzalayacağız ve bu protokolün ardından Ocak ayının başında ITKM’nin inşaatına başlayacağız. İlk etabını ise Temmuz sonu, Ağustos ayı başında bitirerek hizmete açacağız. İnşaatın tamamını ise 24 ay içerisinde bitireceğiz. İnşaallah, bugün olduğu gibi, buranın tamamlanmasından sonra da TMSF olarak yine Isparta’ya gelerek buranın açılışı bize nasip olur diye düşünüyorum. Isparta’ya hayırlı uğurlu olsun” dedi.

 

PROTOKOL İMZALANDI

         Törende yapılan konuşmaların ardından Isparta Belediyesi ile TMSF arasında ITKM inşaatını bitirilmesine yönelik protokol imzalandı. Protokole Isparta Belediyesi adına Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) adına ise Başkan Muhiddin Gülal imza attı.

 

BAŞDEĞİRMEN: “BİZ İŞİN ŞU OLDU, BU OLDU TARAFINDA DEĞİLİZ”

           Törende konuşma yapan Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, söz konusu yapının 22 yıldır Isparta için adeta yılan hikayesine döndüğünü belirterek; “Biz, artık bu saatten sonra inşaatın şöyle olmuş, böyle olmuşunda değiliz. Biz, bu inşaatın bir an önce bitirilmesinden yanayız. Bu konuda bizlere destek veren TMSF Başkanımız sayın Muhiddin beye ve heyetine çok teşekkür ediyorum. Allah’ın izniyle burayı bitirerek Isparta halkının hizmetine sunacağız. İlk olarak geçtiğimiz Mayıs ayında TMSF’nin desteğiyle ITKM’nin Camisini hizmete açmıştık. Bugün burada sayın TMSF Başkanımızla inşaatın bitirilmesi noktasında bir protokol imzalayacağız. Böylelikle, inşaatın kalan bölümleri de TMSF tarafından en kısa zamanda yapılarak tamamlanacak. Ben, bu konuda bizlere destek veren başta TMSF Başkanımız ve heyetine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

          Isparta’daki imza töreninde, TMSF Kurul Üyesi Fatin Rüştü Karakaş ve Fon Başkan Yardımcısı İsmail Güler de hazır bulundu.