Sektörün Amiral Gemisi Erciyes Anadolu Holding

SEKTÖRÜN AMİRAL GEMİSİ

ERCİYES ANADOLU HOLDİNG

FETÖ/PDY soruşturması kapsamında yönetimi mahkeme kararıyla TMSF kayyımlarına emanet edilen  Boydak Holdingde isim değişikliği yapıldı. Holdingin yeni ismi ERCİYES ANADOLU HOLDİNG oldu. TMSF’nin yönetiminde büyüyen holding sektörünün amiral gemisi oldu, Türkiye ekonomisine büyük katkı sağlıyor.  

 Holdingin isim değişikliği töreninde düzenlenen basın toplantısında konuşan TMSF Başkanı Muhiddin Gülal, “Holding, TMSF'ye geçtiği 2016 yılından bu yana sürekli olarak yükselen bir büyüme ve başarı grafiği çizmiştir. Bizler için öncelikli ve değişmeyen hedef ülke ekonomisine sağladığımız katkıdır. 2016 yılının Ocak- Eylül döneminde 533 milyon TL olan faaliyet karlılığı, 2019 yılı aynı dönemde (Ocak- Eylül) yüzde 90,8 büyümeyle 1 milyar 17 milyon TL'ye yükselmiştir. Devraldığımız gün itibariyle holdingin 383 milyon dolar banka borcu vardı. Bugün bu rakam 101 milyon dolar seviyesinde" dedi.

'ERCİYES DAĞI, YENİ İSMİMİZİ OLUŞTURDU'

TMSF Başkanı Gülal, holding olarak faaliyet ve yatırımlara kararlılıkla devam ettiklerini kaydederek, "2016 yılı Ocak- Eylül 4,7 milyar TL olan toplam ciromuz, yüzde 83'lük artışla 2019 yılı Ocak- Eylül döneminde 8,6 milyar TL'ye yükselmiştir. Grubun 2016 yılındaki Ocak- Eylül kombine vergi incesi karı 615 milyon TL'den yüzde 80,3'lük artışla 2019 Ocak- Eylül döneminde 1 milyar 109 milyon TL'ye yine aynı dönem içinde 2016- 2019 Ocak ve Eylül'de ödenen vergiler ise yüzde 81,6'lık artışla 305 milyon TL'den 554 milyon TL'ye ulaşmıştır.

Gülal, holdingin isminin değiştirilmesi sürecine ilişkin ise " Bu rakamlar yeni umutları, yeni hedefleri ve bu büyüklüğe yakışır bir isim değişikliğini de beraberinde getirdi. TMSF'nin yönettiği şirketlerin imajlarını da yönetmekle mükellefiz. Holdingimizin ismini FETÖ/PDY ile bütünleşmiş olması nedeniyle, değiştirme ihtiyacı ortaya çıktı. Bağrından çıktığımız Anadolu ve içinde olduğu coğrafyaya hakim olan 'Erciyes Dağı' yeni ismimizi oluşturdu. Yeni ismiyle 'Erciyes Anadolu Holding', 8 ayrı sektörde 35 şirketiyle faaliyet gösteren ve neredeyse faaliyet gösterdiği tüm sektörlerde liderliği taşıyan markalarıyla ulusal ve uluslararası alandaki güçlü büyümesine devem edecektir" diye konuştu.

Basın Toplantısına Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Güler, CEO Alparslan Baki Ertekin, Yönetim Kurulu Üyeleri Enis Güçlü Şirin, Muhammed Emin Sarıoğlu, İhsan Şafak Balta ve çok sayıda davetli katıldı.