TMSF BAŞKANI GÜLAL: ISPARTA’DA 22 YILLIK SORUNU ÇÖZÜYORUZ

TMSF BAŞKANI GÜLAL:

ISPARTA’DA 22 YILLIK SORUNU ÇÖZÜYORUZ

 

 

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu Başkanı Muhiddin Gülal ve Kayyım Heyeti Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’i ziyaret etti.  

 Başkan Muhiddin Gülal, FETÖ bağlantılı Kadıahmetoğulları’ndan TMSF’ye emanet edilen  Isparta Ticaret ve Kültür Merkezi’nde (ITKM) incelemelerde bulundu. Belediye yetkililerinden bilgi alan Gülal, yeni yol haritasını çizerek merkezin en kısa sürede vatandaşlarla buluşturulacağını açıkladı.

Yaklaşık 22 yıldır tamamlanamayan ve inşaatı gezen Başkan Gülal, “Cenazeyi hep birlikte ortadan kaldıracağız. Temmuz ayında inşaat başlayacak” dedi.

Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Başkan Gülal, “Heyetimle birlikte incelemelerde bulunduk. Burası milli servettir. Türkiye için bir değerdir. Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen çözüm için inancını ortaya koydu. Ramazan ayının manevi atmosferiyle çalışmalarımıza camii içerisinden başladık. İnşallah açılışı yapmak bize ve Belediye Başkanımıza nasip olacak” dedi.

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen ise, TMSF Başkanı Gülal’a teşekkür ederek “Başkanımıza ve kurul heyetine ITKM hassasiyeti için teşekkür ederim. 22 yıldır bekliyoruz TMSF yönetiminden o kadar sıcaklık ve samimiyet gördük  ki, ITKM’nin 1 yıl içerisinde bitirileceği inancındayız.” diye konuştu.

Basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan TMSF Başkanı Muhiddin Gülal, “Geçmişe takılı kalırsak burası için 20 yıl daha kaybederiz. Ortada bir cenaze var. Bu cenazeyi hep beraber kaldıracağız. Belirttiğim gibi buralar milli servettir. Tüm Isparta’nın bu hedefe kilitlenmesini istiyorum.” ifadelerini kullandı.