Bakan Yardımcısı Nebati, Başkan Gülal'ı Ziyaret Etti

BAKAN YARDIMCISI NEBATİ, BAŞKAN GÜLAL’I ZİYARET ETTİ

Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nurettin Nebati, TMSF Başkanı Muhiddin Gülal’ı ziyaret etti. Bakan Yardımcısı Nebati, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu Kurulundan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Yapılan toplantıda görüş alışverişinde bulunuldu. TMSF’nin tasarruf mevduatıyla ilgili öngörüleri ve projeleri tartışıldı, yapılan ve yapılacak çalışmalar masaya yatırıldı.  

TMSF Başkanı Muhiddin Gülal toplantıda, mevduat sigortacılığı  ve bankalar ile ilgili çalışmalar hakkında bilgi verdi. Kayyım atanan FETÖ şirketleri ile ilgili yapılan çalışmaları anlattı. Şirketlerin, TMSF yönetimine geçtiği günden bugüne kadar olan sürede gösterdikleri büyüme performanslarını ve ekonomiye katkılarını aktardı. Enflasyonla mücadele kampanyasına verilen desteğin amacına ulaştığını belirtti.

Bakan Yardımcısı Nebati, “Bizler koordineli çalıştığımız sürece üstesinden gelemeyeceğimiz sorun olmaz. Görüyorum ki, bu başarılı çalışmalar hem ülke ekonomisine, hem istihdama büyük katkı sağlıyor. Yeter ki yaptığımız işten emin olalım. Dünya ekonomisini yakından takip edelim. TMSF’nin kendi uzmanlık alanında dünyanın önde gelen kuruluşu olduğunu herkes kabul ediyor” dedi.

Toplantıya TMSF Başkan Yardımcıları İsmail Güler ve Nevzat Avunç, Fon Kurulu Üyeleri Fatih Sultan Mehmet Yıldırım ve Fatin Rüştü Karakaş da katıldı.