TMSF Başkanı Muhiddin Gülal : "Enflasyonla Mücadeleye Devam"

TMSF Başkanı Muhiddin Gülal: “ENFLASYONLA MÜCADELEYE DEVAM”

 

TMSF’nin devletin aldığı ekonomik tedbirler çerçevesinde milli bir dayanışma ile “Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı’na” desteği devam ediyor.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın yaptığı açıklama ile Enflasyonla topyekûn mücadeleye, Ekonomide dengelenmeye ve istihdama destek amacıyla başlatılan ÖTV ve KDV indirimleri üç ay daha uzatıldı.

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonunun kayyım olarak görevlendirildiği şirketler de devletimize ve halkımıza her türlü desteğini sürdürerek kampanya süresini uzattı.  

TMSF Başkanı Muhittin Gülal, “ Bu milli bir mesele. Biz de yönettiğimiz şirketlerle elimizi taşın altına sokacağız. Şirketlerimiz gerek milli ekonomimizin büyümesini sağlayacak gerekse enflasyonla mücadelede devletimizin ve halkımızsın yanında yer alacaktır.  Enflasyona karşı açtığımız topyekûn mücadelede Türkiye’deki başta mobilya sektörü olmak üzere kayyım olarak görev yaptığımız şirketlerin ürünlerinde en az yüzde 10 indirime devam edeceğiz.“ dedi.

Gülal ayrıca, Bize emanet edilen bu şirketleri büyütmek için gerekirse yeni yatırmalar yaptıklarını belirterek, “Yönettiğimiz şirketlerin ihracatını arttırarak dünya markası yapma çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İstihdamı arttırarak iş imkanı sağlıyoruz. Şirketlerin aktif büyüklüğü yaklaşık 56.22 milyar TL, özkaynak toplamı ise yaklaşık 19.92 milyar TL  Şirketlerin  ciro toplamı ise 21.73 milyar TL ye ulaştı. Bu şirketlerde yaklaşık 43 bin 676 kişiye ise istihdam sağlıyoruz. Enflasyonla mücadeleye devam“ dedi.

Enflasyonla mücadele programına destek veren TMSF yönetimindeki şirketler: Boydak Holding’den İstikbal, Bellona ve Mondi, Uğur Derin Dondurucu, Mondial, Faruk Güllüoğlu, Alfemo, Pierre Cardin, Cacharel, U.S. Polo Assn, Aker, Aynes, Bakpi, Royal Halı ve Sürat kargo olmak üzere, tüm şirketler enflasyonla mücadeleye devam ediyor.

Sirket